Herbalife

Prečo ja


Warning: Illegal string offset 'filter' in /data/e/b/eb93085e-2015-4216-8177-6ae2c11c3c38/peknetelo.eu/sub/celulitida/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Pokiaľ pochopíte ako presne vzniká celulitída, uvedomíte si, prečo je prvá veta na úvodnej stránke pravdivá. Celulitída vzniká vo vnútri, a preto ju nestačí riešiť len z vonku.

Prečo práve vy? Nie ste sama. Až do 90% sa pýta takú istú otázku. Jednou z hlavných príčin je Váš lymfatický systém. Slúži na odvádzanie odpadu z medzibunkového priestoru pomocou medzibunkovej tekutiny, ktorá  filtruje v lymfatických uzlinách. Pokiaľ Vaše telo funguje správne, dokáže sa dobre zbavovať toxínov a aj dobre spaľuje nadbytočné tuky. Ale pokiaľ je telo a aj lymfa preťažená toxínmi,  je to prvá príčina vzniku celulitídy.

celulitída odstránenie


Kvôli tomu, že ženy majú tenšiu vrstvu spojivového tkaniva , ktoré aj vplyvom starnutia slabne (aj kvôli toxínom) a je náchylnejšie na prehnutie, vznikajú typické hrbolčeky a jamky.

Následne vznikajú zhluky jednotlivých buniek, čo ešte sťažuje činnosť lymfatického systému a aj výživu buniek a odvádzanie odpadových látok. Takto to približne vyzerá na Vašich problémových miestach. Len závisí do akej miery je funkcia lymfatického systému obmedzená.

Laicky povedané, celulitída sú zhluky tukov, vody a odpadových látok.

Koľko s nasledujúcich príčin Vám zapríčiňuje celulitídu?

  • Hormóny – najmä ženský hormón estrogén, ale i hormonálne lieky
  • Genetika – s tým si asi nepomôžeme (ale nemôžeme sa vyhovárať iba na ňu)
  • Pohyb – lymfa sa pohybuje v tele hlavne pri pohybe, ak ho nemáte……
  • Nedostatok živín – vitamínov, minerálov, stopových prvkov,….
  • Negatívne vplyvy – stres, alkohol, cigarety,….
  • Vek – vo vyššom veku (nad 30), telo spomalí spaľovanie, viac zadržiava vodu a predchádzajúce negatívne vplyvy pôsobia dvojnásobne
  • Poruchy trávenia a zápcha – následné hromadenie odpadov v tele

Koľko z nich sa Vás týka? Čím menej tým lepšie. Našli ste odpoveď na otázku „Prečo práve ja?“

Keď ste už získali základný prehľad o celulitíde, v ďalšej časti sa zameriame na jej odstránenie (pozrieme sa jej na zúbky 🙂 )

Váš tím celulitida.peknetelo.eu

Share Button
Prečo ja
4 (80%) 1 hlasov